Eventum Gym >> "Cíl je na dosah"  Vstup pro klienty  

Romana Ranglová

Romana Ranglová

Trenérka

Pozice

Osobní trenérka fitness MetCon&Wod

Praxe:

5 let

Kdo jsem a proč to dělám?

 • Kdo jsem a proč to dělám?

  Jsem jedna z těch, která si díky vlastní nevědomosti a už v té době dezinformačního chaosu ve výživě, přivodila anorexii, následně, s pomocí nejmenovaného psychologa, přešla na bulimii, s níž jsem to táhla 9 let. Následkem toho všeho NEBYLA dokonalá postava, ale nevratné zdravotní potíže a ve 24 letech, diagnóza NEPLODNÁ.

   

  V začátcích nemoci jsem už byla zdatný běžec a HIIT nadšenec.

  Před 10 lety jsem poprvé navštívila fitness, kde jsem dřela hodiny denně, ale protože jsem neměla nikoho, kdo by mi vysvětlil techniku, řekl smysl cviků, ukázal, jak smysluplně cviky poskládat, řekl o důležitosti odpočinku, spánku STRAVY …… výsledky jsem nikdy neměla a v souvislosti s bulimií to šlo věčně nahoru a dolů.

  Takto to šlo roky, cvičila jsem denně do vyčerpání v nemoci i ve zdraví, ale výsledky se nedostavovaly, naopak, začala jsem být zase ta oplácaná holka. Motivace mizela a já se dostala k MMA, boxu. 

   

  Je to 7 let, co jsem byla o dost chytřejší, začala se vzdělávat ohledně výživy, cvičení a vrátila se do fitness centra s kvalifikovaným trenérem, díky kterému mi to vše začalo dávat smysl. Už jsem věděla, proč a co cvičím, věděla jsem, jak moc je důležitá strava, odpočinek, psychická pohoda, konečně mi to vše začalo dávat smysl ….. a bulimie? Je to nemoc, se kterou si není dobré zahrávat, jsem z toho venku? NE, ale už vím, jak s ní pracovat. 

   

  Bylo mi 25 let, kdy jsem podstoupila IVF a i přes nízký věk byly naše šance minimální (důsledek několikaletých PPP), ale někdo nad námi stál a naše vytoužená dcera je tady, až ona mi ukázala pravý smysl života…. ne, není to dokonalá postava, ale život, spokojený život plný radosti lásky a dobrých lidí, které kolem sebe máte, lidí, na které se vždy můžete spolehnout a cvičení? To jde ruku v ruce s celkovým zdravým životním stylem, toto vše by pro vás mělo být něco, co děláte rádi, baví vás to, psychicky i fyzicky nabíjí a změny postavy jsou už jen příjemným benefitem, který se rozhodně dostaví 🙂

  Protože sama vím, kde bych teď mohla být, zdravotně, fyzicky, psychicky, kdybych už tenkrát vyhledala pomoc trenéra a vím, jak důležité je vyznat se v těch všech mýtech o výživě, módních nesmyslných dietách a nespočet tréninkových metodách, rozhodla jsem se sama do sebe investovat a v tomto odvětví se vzdělávat. 

  Za posledních 5 let jsem spolupracovala s pěti špičkovými trenéry, momentálně se učím od špičkových zahraničních crossfit i fitness trenérů, kteří mě učí novým, v ČR velice málo používaným technikám a metodám, které přináší nespočet benefitů a mimo jiné i rychlejší výsledky.

   

  Mým cílem je pomoci co nejvíce lidem začít správně, vyhnout se těm strašným chybám v začátcích a tím ušetřit vlastní zdraví, sebevědomí a psychickou pohodu. Naučit lidi, že není smyslem života vysekaná krásná postava, ale zdravé, funkční spokojené tělo, které vám to vše vrátí. 

  Můžete držet nejmodernější nesmyslné diety, trénovat podle nejznámější bikini fitnessky, výsledky budou, můžete vypadat opravdu krásně, ale jak na dlouho? Bude vám v takovém těle dobře? Opravdu díky kostkám na břiše budete lepším člověkem? Opravdu chcete žít v neustálém strachu z jídla, místo dne plného radosti a smíchu u zákusku s nejlepší kamarádkou…?

   

  Jsem tady pro každého, kdo chce pomoci se stravou, tak i cvičením, kdo chce do svých tréninků vnést nové metody a prvky a dlouhodobě spolupracovat na předem stanovených cílech, nebo pro ty z vás, kteří právě procházíte nějakou z PPP a potřebujete podporu od člověka, který ví, o čem je řeč.

Praxe a certifikace

2023 Sestavování Fitness tréninku Fitness Institut 2022 Obor Nutri FitNut Akademie 2021 Moderní výživa II. Institut Moderní výživy 2021 Cerfitikát Střed těla Fitness Institut 2021 Trénink začátečníka Fitness Institut