Eventum Gym >> "Cíl je na dosah"  Vstup pro klienty  

Tabata + ABS Workout

Tabata

Táňa Dubanovská
Čtvrtek 17:00-18.00

Jedná se o intervalový trénink s pevnou strukturou – 20 s cvičení a 10 s pauza, to vše při 8 opakováních. TABATA je velmi efektivní způsob cvičení, protože rychle zlepšuje výkonost a pozitivně působí na kardiovaskulární systém.

Výhodou TABATY je zapojení aerobního i anaerobního metabolismu. Při aerobním cvičení (jako je například běh) bere tělo energii současně z cukrů i tuků. Při anaerobním pohybu (jako je posilování) využívá tělo převážně sacharidy. Nedochází tak (nebo v minimální míře) ke spalování tuků. TABATA trénink vám zaručí obojí. Můžete tak mít efektivní trénink splněný za kratší dobu.

Přestože nejspíš nespálíte tolik kalorií, jako při hlavním tréninku, vaše tělo bude po tomto intenzivním cvičení spalovat kalorie ve vyšší frekvenci po zbytek dne.

Navíc vám TABATA pomůže ušetřit čas. Náročné cvičení budete mít splněné během 4 minut.

Trénink je pokaždé z jiných základních i složitějších cviků proto je pestrý. Ve všech případech takový intenzivní trénink pomáhá pálit tuky a chránit svaly před spalováním.

Proč nově? Protože k základním cvikům používáme ještě TRX, stojící trampolínu na medicinbaly, airbike, lyžařský a veslovací stroj, překážky a další skvělé pomůcky.

ABS Workout

ABS Workout je intenzivní skupinová lekce, vhodná pro začátečníky i pokročilé, zaměřená čistě na posilování břišního svalstva s cílem dosáhnout maximální síly a zpevnění těchto svalů. V rámci lekce se využívá anatomických znalostí funkce břišních i okolních svalů tak, aby bylo cvičení efektivní právě pro svalstvo břicha. Během tréninku procvičují se všechny časti břicha, to znamená: přímý břišní, příčný břišní, šikmé břišní a hluboký stabilizační systém.